gofry z cukinii
Przepisy

Pyszne gofry z cukinii

Cukinia to jedno z najzdrowszych warzyw obecnych w naszej kuchni. Jest przy tym łatwo dostępna i stosunkowo tania, szczególnie latem. Można ją ponadto wykorzystywać na różne sposoby i przygotowywać z niej niezliczone potrawy.

Gofry nie należą raczej do dań, które kojarzymy z cukinią – czy jakimikolwiek innymi warzywami. Tymczasem chrupiące gofry z cukinii mogą być naprawdę pyszne, a przede wszystkim bardzo zdrowe.

Przygotowanie gofrów z cukinii

  • Do przygotowania gofrów potrzebna jest oczywiście cukinia, oraz inne dodatki: jajka, mąka, soda oczyszczona, oliwa z oliwek oraz mleko sojowe.
  • Pokrojoną cukinię należy wrzucić do blendera i dokładnie zmiksować z dodatkiem jajek, mleka sojowego oraz oliwy. Następnie dodaje się mąkę i sodę oczyszczoną i ponownie miesza aż do uzyskania jednolitej masy.
  • Gofry z cukinii piecze się tak, jak zwykłe gofry. Gofrownicę należy rozgrzać do wysokiej temperatury i piec do momentu, aż gofry nabiorą twardej konsystencji i będą chrupiące.

Zaproś gofry z cukinii do swojej kuchni

Jedzenie gofrów z cukinii ma bardzo wiele zalet. Są przede wszystkim zdrowe i sycące. Można je podawać z różnymi dodatkami, zarówno słodkimi jak i słonymi. Świetnie sprawdzają się w towarzystwie innych warzyw, a nawet posmarowane masłem. Dobrze łączą się również z serkiem twarogowym.

Wielu rodziców ceni również gofry z cukinii BLW. W BLW chodzi o stopniowe odzwyczajanie małego dziecka od spożywania laktozy. Zastosowanie w gofrach mleka sojowego sprawia, że potrawa ta bardzo dobrze się tutaj sprawdza. W metodzie tej chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do diety dziecka różnorodnych pokarmów, z ominięciem popularnych papek i kleików.

Gofry z cukinii to doskonały przykład na to, jak wiele ciekawych potraw można przygotowywać z tego niepozornego warzywa. Są one bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Świetnie nadają się na szybką przekąskę i zdrowe drugie śniadanie, również dla dzieci. Mnogość dodatków z jakimi można je podawać sprawia, że zadowolą one każdego smakosza, niezależnie od gustu.

Możesz również polubić…